Tall fra statistikken Regnskap for private barnehager viser at 1 545 av 2 587 private barnehager endte med overskudd i regnskapsåret 2023. I statistikken inngår alle private barnehager som var i drift hele året i 2023 og som har rapportert både resultatregnskap for private barnehager og årsmelding for barnehager per 15. desember 2023.

– Blant de private barnehagene i 2023 var over halvparten, 59 prosent, organisert som et aksjeselskap. Disse hadde til sammen et positivt årsresultat på 613 millioner kroner, sier Johannes Bennetzen, rådgiver i SSB. Den nest mest vanlige organisasjonsformen var samvirkeforetak, med en andel på 20 prosent. Disse hadde totalt 136 millioner kroner i overskudd i 2023, fortsetter Bennetzen.

Figur 1. Andel private barnehager med positivt årsresultat i 2023¹, etter organisasjonsform. Prosent

¹Det var rundt 160 private barnehager som fikk godkjent avvikende regnskapsår i 2023 og det kan påvirke sammenligningen med tidligere år da ingen barnehager rapporterte på avvikende regnskapsår.

Størstedelen av overskuddet ble avsatt til konsernbidrag

Fra og med 2023 skal ikke barnehager organisert som ansvarlig selskap med delt ansvar (DA), ansvarlig selskap med personlig ansvar (ANS) og enkeltpersonforetak (ENK) fylle ut opplysninger om disponering av årsresultatet. I tillegg er det også endringer i disse postene fra rapporteringsskjemaene som gjelder tidligere år. Dette innebærer at tallene for disponering av årsresultat ikke er sammenlignbare med tidligere år.

For de private barnehagene som er organisert som aksjeselskap viser tallene for disponering av årsresultatet i 2023 at det ble avsatt til sammen 24,6 millioner kroner til utbytte og 273 millioner kroner ble overført til/fra egenkapital. Det ble avsatt 430 millioner til Avsatt konsernbidrag er overføringer til foretak i samme konsern - og går inn som en del av disponeringen av overskuddet., mens mottatt konsernbidrag var på 264 millioner kroner.

Noe høyere andel offentlig tilskudd

I 2023 var foreldrebetalingen til sammen 3,6 milliarder kroner for de private barnehagene, mens summen av de offentlige tilskuddene beløp seg til 25,5 milliarder kroner.

– En sammenligning mot tidligere år viser at de Offentlige tilskudd består av ordinært drifts- og kapitaltilskudd, refusjon søskenmoderasjon, foreldres betalingsevne og gratis kjernetid, samt andre offentlige tilskudd til f.eks. tiltak som krever ekstra ressurser. øker og at foreldrebetalingen har gått noe ned. Dette skyldes blant annet gratis kjernetid, samt endringer i makspris (regjeringen.no), forteller Johannes Bennetzen.

Figur 2. Foreldrebetaling og offentlig tilskudd til private barnehager i prosent av driftskostnader. Prosent